Toomd Diyarbakır ve Mardin İllerinde Düzenlediği Toplantı

Diyarbakır ve Mardin illerinde TOOMD yönetim kurulu “Meslektaşlarımızla El Ele” toplantıları düzenledi.
DİYARBAKIR BULUŞMASI
28.11.2012 Çarşamba günü saat 11:00 ‘da TOOMD Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu Şb. Başkanı Sn Yusuf Taylan, Şb. Başkan yardımcısı Bülent Yazıcıoğlu, Sayman Adnan Hatipoğlu, meslektaşımız Teoman Erdoğan ve Neşat Çağlı’nın katıldığı toplantı gerçekleştirildi.
Saat 13.30’da Diyarbakır SGK. Başkanı Ecz. Habibe POLAT Şube Yönetimi ve Genel Merkez Yönetimi tarafından makamında ziyaret edildi. Meslektaşlarımızın bölgesel olarak yaşadığı sıkıntılar hakkında görüş alındı çözüm önerileri ile ilgili ortak mutabakat sağlandı.
Saat 15:00’ da Diyarbakır Sağlık Müdürü  Dr.Said AVAR makamında ziyaret edildi. Tıp meslekleri  bölümünden Av.Bülent EROL ve personelinin de katıldığı bir toplantı yapıldı. Meslektaşlarımızın sıkıntıları ile ilgili bilgi alındı çözüm önerileri ile ilgili mutabakat sağlandı.
Diyarbakır ve  çevre illerde faaliyet gösteren optisyenlik müessesesi sahipleri ve mesul müdürleri ile  16:30 ‘da Diyarbakır MADİ OTEL ‘ meslektaşlarımızla – EL ELE  Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda TOOMD ‘ nin 24 Haziran seçimlerinden ,bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetler ayrıntılı bir şekilde aktarıldı. Derneğin yeni yönetim döneminde hedeflediği projeler, sektörün birlik ve beraberliği için yapılması gerekenler, optisyenlik ve gözlükçülük mesleğinin dünü, bugünü ve yarını hakkında görüş alışverişi yapıldı.
MARDİN BULUŞMASI
29. 11. 2012 Perşembe günü saat 11:00’de Sayın Şehmuz BAĞIŞ ile Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinden Genel Başkan Yardımcısı Turgut VARDİ, Sayman ve SGK Optik Reçete Sorumlumuz Ramazan ÖZ MUTLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İlker AYAZ’ ın katılımıyla Mardin İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Mehmet DERVİŞ  makamında ziyaret edilmiştir.
Bölgede faaliyet gösteren Optisyenlik Müesseseleri ile ilgili yaşanan sorunlar karşılıklı görüşülmüş, çözümleri ve izlenecek yol hakkında bilgiler paylaşılmıştır.  Tıp Meslekleri sorumlusu Sayın Şehmuz DİNÇ ofisinde ziyaret edilerek dernek hakkında kendilerine bilgi verilmiştir.
Yine aynı gün saat 13:30’da SGK Mardin İl Müdürü  Sayın Mehmet Salih İLHAN’ı makamında ziyaret edilmiştir. SGK çalışma sistemi, hedefleri, meslektaşlarımız hakkında sahada yaşanan sorunlar ve çözümler hakkında görüşmeler yapıldı.
Perşembe günü saat 15:00 Mardin Bilem Hotel toplantı salonunda “Meslektaşlarımızla El Ele” toplantısı yapıldı.
Meslektaşlarımızın yaşadığı sorunları dinlendi. TOOMD Genel merkez yeni yönetim kurulunun göreve geldiği ilk günden bu güne kadar yaşanılan sorunları, çözüme kavuşturulan projeler, hedefler ve yarınlar hakkında bilgiler verildi.

Bir yanıt yazın