Optik sektörüne zorunlu açıklama !

Şahsım ve STK larımız aleyhinde her kim olur olmaz belgesiz şahsi planları için dedikodu şaibe üreten asılsız iddialarda bulunursa emin olun şahsıma yakışan bir üslup ile buradan yazacağıma emin olabilirsiniz.Şahsım ve STK larımız aleyhinde her kim olur olmaz belgesiz şahsi planları için dedikodu şaibe üreten asılsız iddialarda bulunursa emin olun şahsıma yakışan bir üslup ile buradan yazacağıma emin olabilirsiniz.
 
Değerli Meslektaşlarım,
Son zamanlarda malum internet sitesi ve bu sitenin sahibi bir tedarikçi firma ve çalışanları tarafından, şahsım adına ve görev yaptığım sivil toplum Kurumları adına sosyal medya üzerinden bir takım karalama kampanyaları, iftira boyutuna varan herhangi bir bilgi belgeye dayanmayan, bir algı yönetimi yapılmaktadır.
Anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum, şahsıma ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğum paylaşımların altına çok çirkin iftira boyutuna gelecek yorumlar yaparak, olayı farklı bir boyuta taşımışlar, ailemin ve arkadaşlarımın ekli olduğu sosyal medya yorumları ile şahsımı hiç de hak etmediğim bir hakarete varan yorumlar ile tahrik etmişlerdir.
Öncelikle bu şahısların seviyesine inerek sosyal medya üzerinden yaptığım yazışmalarda ailemi arkadaşlarımı, meslektaşlarımı üzücü bir takım cümleler kullandıysam tüm dostlarımdan özür diliyorum. İnsan bazen yapılan haksızlıklar karşısında dilsiz şeytan gibi sessiz kalamıyor.
Şimdi buradan ailemin dostlarımın siz değerli meslektaşlarımın huzurunda bir kez daha tekrarlıyorum.
Kendimi birilerine ve onların yandaşlarının yaptığı bilinçli suçlamalarına cevap vererek kendimi ispatlamaya ihtiyacım yok. Bu ülkede adalet herkes için. Elinde şahsım ile ilgili bir belgesi olan istediği makama müracaat edebilir. Eğer davalarında haklılıkları var ise bende gereğini kamuoyu önünde gereğini yaparım.
Şuna da değinmeden edemeyeceğim sosyal medya paylaşımlarım incelendiğinde hiçbir paylaşımım da isim zikretmedim, ancak bu arkadaşlar sözlerimi kendi üzerilerine aldılar (Neden acaba?)
Geçmiş dönemde dikkatlice incelendiğinde bahse konu olan malum şirket dışında hiçbir tedarikçimiz Sivil Toplum Örgütlerimiz ve onların yöneticileri ile bu denli seviyesiz tartışmalara kamuoyunun önünde sosyal medya sitelerinde yapmamıştır. Öncelikle bu arkadaşlar perakendeci mi?, toptancı mı? Bir karar vermeleri gerekiyor.
Yapmış oldukları yazılı beyanatlarda neredeyse konfederasyonumuzun bütün çalışmalarını kendi çalışmaları gibi sayfalarca sıralamış tedarik firması olduğunu unutup farklı çalışmalar içerisine girmiştir.
Amaçlarının mahiyeti tarafımızdan anlaşılmış, inşallah gözlükçü ve optisyen kamuoyu tarafından da anlaşılmıştır. Bir tedarik firması, kendisini lojistik firması olarak nitelendiren bir şirket ne amaçla sivil toplum kuruluşlarımızın rolüne talip oldu? Bu kavgalar derneklerimizi, federasyonlarımızı, konfederasyonumuzu sizlere teslim etmediğimizden mi acaba?
Bilindiği üzere sivil toplum kuruluşlarımız internet sitelerine sektörde bulunan tedarikçilerden fatura karşılığı reklam banner anlaşmaları yaparlar buradan elde edilen gelirlerinde faaliyetlerinde kullanırlar.
İnternet sitemizde malum şirketin dışında bir çok tedarikçimiz farklı dönemlerde reklamlar vererek STK’ larımıza destek olmuşlar ancak hiç biri malum tedarikçi gibi kendilerini STK larımızın faaliyetlerini sanki kendi faaliyetleri gibi ortaya attıklarını, yada internet siteleri üzerinden açıklama yaptıklarını göremezsiniz.
İlkeli duruşlarını sektöre olan saygın kimliklerini böylesine kısır çekişmelerin içine sokmamışlardır.
Şimdi buradan soruyorum?
 Yapmaya çalıştığınız sektörün tüm katmanlarını biz yönetiriz, bu camia bizden sorulur mu diyorsunuz?
 Siz bu sektörde perakendeci misiniz? Yoksa tedarikçi misiniz?
 Siz geçmişte internet üzerinden lens sattınız mı yoksa ( DÜN DÜNDÜ- BUGÜN BUGÜN) mü diyorsunuz?
 Sahibi olduğunuz şirket internetten lens satan hani sizin kapansın diye yürüdüğünüz firmalara bir kere bile olsun fatura çıkışı yapmadı mı? Yoksa bir kereden bir şey olmaz mı diyorsunuz?
 Şu anda savaş açtığınız hangi yabancı sermayeli şirketler ile proje yapıyorsunuz?
 Göz doktorlarına şirketiniz üzerinden lens satışı yaptınız mı? Yoksa oda geçmişte mi kaldı?
 Bizleri yurt dışına lens satmakla suçlamışsınız yıllık cironuzun ne kadarı ihracattır?
 Gözlükçüler dışında ithalat ihracat şirketlerine firmanızdan ürün çıkışı var mı?
 Yabancı sermayeli kaç firma yöneticisini yurt dışına size arzu ettiğiniz şekilde ürün çıkışı yapmıyorlar. Diye şikayet ettiniz?
 Size ait bir internet sitesinden lens sattınız mı? Yoksa oda geçmişte mi kaldı?
 Toptancı kimliğinin size sağlamış olduğu maksimum fiyat avantajını, şahsınıza ait perakende mağazalarınızda kullandınız mı? Yapmış olduğunuz kampanyalarda zararına lens sattığınızı iddia etmişsiniz.
Çıkışlar incelendiğinde perakende mağazalarınıza bizlere sattığınız fiyatlar üzerinden mi çıkış yaptınız.
Neyse bu sorular uzar gider. Sağ cep sol cebe fark eden bir şey yok.
Değerli. Meslektaşlarım,
Şahsım ve STK larımız aleyhinde her kim olur olmaz belgesiz şahsi planları için dedikodu şaibe üreten asılsız iddialarda bulunursa emin olun şahsıma yakışan bir üslup ile buradan yazacağıma emin olabilirsiniz.
Tekrardan görüşmek ümidi ile,
Saygılarımla,
İlker AYAZ

Bir yanıt yazın