Sektörün İspiyoncusu

Geziye katılan değerli meslektaşlarımızı da töhmet altında bırakmaktasın. Bu geziye sadece dernek yetkilileri değil farklı şehirlerden onlarca kişi katılmaktadır.

Değerli Meslektaşlarım,
Bildiğiniz üzere yıllardır sektörümüzde yer alan (imalatçı, ithalatçı) tedarikçi firmalarımız, yıl içerisinde çalıştıkları optisyenlik müesseselerini, yıl sonunda kendi belirledikleri bir takvimde ve lokasyon da maksimum 4 gün olmak üzere, Tatil yörelerimizden birinde ağırlarlar.
Bu organizasyonun amacı bir yıl boyunca müesseselerinde çalışmış meslektaşlarımızı kısa sürede olsa misafir etmek, yılın yorgunluğunu atmak, gelecek yılın planlamasını yaparak, piyasaya çıkarılacak yeni ürünler üzerinde istişare ederek, meslektaşların toplu olarak bir yıllık ihtiyaçlarını karşılaması amaçlanmaktadır.
Uzun yıllar bu uygulama sorunsuz olarak devam etmekte, sektörümüzde bulunan birçok tedarikçi firma bu yöntemi benimsemektedir.
Her ne oldu ise son zamanlarda en yerli ve en milli olduğunu söyleyen bir tedarikçimiz sektörün bütün katmanlarına savaş açmışçasına, sosyal medya üzerinden, bir tedarik firması tarafından organize edilen geziyi ihtar ve ihbar etmiş, sektörümüzün bütün katmanlarının problemi, kanayan yarası olan bir konuda yetkilileri göreve çağırmıştır. Ve bu geziyi de bir “ Âlem Gezisi” olarak nitelendirerek geziye katılan değerli meslektaşlarımızı da töhmet altında bırakmaktadır. Bu geziye sadece dernek yetkilileri değil farklı şehirlerden onlarca kişi katılmaktadır.
İncelendiğinde anlaşılacaktır. Bu kişi yıllardır, Ortağının düzenlemiş olduğu aynı yöntem ile otel organizasyonları yapmış, meslektaşlarımızı davet ederek, ürünlerinin tanıtımını yapmıştır.
Bu yazı bahsi geçen şahıs tarafından facebook sayfasında yayınlanmıştır.
Demek ki kendileri de yıllardır Âlem Gezileri düzenliyorlarmış… (Keşke bu Âlem gezisinin içeriğini de açıklasalardı. Sektör olarak neyi kastettiğini öğrenmiş olurduk.)
Şimdi adama sormazlar mı?
*Bu hazımsızlık nereden geliyor?
*Koskoca bir sektör senin hırsların yüzünden zarar görürse bunu kim telafi edecek?
*Aynı organizasyonları sen yapınca yasal da başkaları yapınca mı yanlış?
*Bu saatten sonra her yıl düzenlenen, ülkemizin birçok ilinden katılım sağlanan Silmoİstanbul fuarına gözlükçüler nasıl katılacak?
*Hiç bunları düşündün mü?
Bu ülkede şikayet mekanizması sadece bir kişi için işlemiyor! Bunun Maliyesi var, Kaçakçılık Şubesi var, Vergi Denetim Kurumu Başkanlığı var… Herkes şikayet edebilir ama sektörde bu işe soyunan bir kişi var. Ama dur şimdi senin bir sözünü hatırladım.
PİRE İÇİN YORGAN YAKARIM DEMİŞTİN (YAKTIN O YORGANI) HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
İlker AYAZ / Anadolu Gözlükçüler ve Optisyenler Federasyonu Başkanı
 

Bir yanıt yazın