Hata yapıyorsunuz!

Devlet yetkilileri karşısında prestij kaybına sebebiyet vererek başıboş bir cemiyet görüntüsü ve veya algısı yaratan, üç beş kendini bilmezin yapmaya çalıştıklarına alet olmayın.
 
Ne söylediğinin ne istediğinin farkında olmayan, Sadece bir şeyler yapıyor izlenimi vermek isteyen. Tüm sorunlarını sosyal medya üzerinden bir yerlere yazı yazarak çözebileceğini zanneden, Yetkileri olmadığı halde başına buyruk faaliyetler ile fayda sağlamak yerine daha çok zarar veren, Devlet yetkilileri karşısında prestij kaybına sebebiyet vererek başıboş bir cemiyet görüntüsü ve veya algısı yaratan, üç beş kendini bilmezin yapmaya çalıştıklarına alet olmayın.
2019 yılı içerisinde Oda Birlik Kanunun yürürlüğe girmesi ile kim ne yapmak istiyorsa belirli bir disiplin içerisinde hiyerarşik düzeni bozmadan, yönetim kadrolarında yer alarak, resmi yetki belgesi elinde hangi faaliyeti yapmak istiyorsa yapsın. Bizde saygı ile onu takip edelim. Ahlak kurallarını aşmadan, üslubumuzu bozmadan, eleştirilerimizi yapalım.
Gözlükçüler Konfederasyonu olarak bazı çalışmalarda meslektaşlarımızın gücünü, desteğini bizlerde kullanarak birtakım çalışmalar yaptık. Başarıya ulaşılan tepkilerimizde oldu, ancak herkes kafasına göre sosyal medyayı kullanarak, disiplinden uzak yok Cimer’e – Bimer’e yazı yazılması ile meslektaşları örgütler ise buradan başarı beklemek hayal olur.
Hırslarınıza yenik düşüyorsunuz, hata yapıyorsunuz, hepsi bir tarafa bunun doğuracağı sonuçlardan zarar görecek meslektaşlarınızın varlığını dikkate almadan hareket ediyorsunuz.
Neden acaba ortaya çıkacak sonuçtan doğacak sıkıntıyı nasıl olsa siz gögüslemeyeceksiniz. Çünkü hiçbir yetkiniz yok veya hiçbir anlaşmada imzanız olmadığından mütevelli sorumlulukta taşımıyorsunuz.
Kenarda durup hiçbir sorumluluk almadan oraya buraya atlamak daha kolay geliyor, anlıyorum, buraya kadarını anlıyorum da bir türlü anlam veremediğim konu:
Hiç mi etrafınızda danıştığınız sizlere doğru olan yöntemi gösterecek, sizlerin tabir ettiği gibi Abilerim mi diyeyim? Amcalarım mı diyeyim?  dediğiniz büyükleriniz yok.
Buradan tüm açıklığı ile sesleniyorum!
Derhal gittiğiniz bu anlamsız yolu sonlandırın. Vakti zamanı geldiğinde yönetim kadrolarında yer almak için aday olun, eğer bu sektör temsiliyet noktasında sizlere yetki verir ise, tüm sorumluluğu alarak imza yetkiniz elinde yapmanız gerekeni yaparsınız.
Sonuçlarına da katlanırsınız.
İlker AYAZ /Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Sekreteri

Bir yanıt yazın